..:: Śledź nas na ::..
  • 19 Listopad 2017 | Imieniny obchodzą: Elżbieta, Seweryn, Paweł
  • Do konca roku pozostało 43 dni.

Dom Kultury "Skarpa" SM Czuby - Lublin / Czuby / os.Skarpa / ul.Przytulna 4 - tel.(81) 527-46-48

Dom Kultury „Skarpa”· /do 2010 roku działał pod nazwą Klub „Między Nami”/· to najstarsza placówka kultury w Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie. Powstał w 1985 roku. Na przestrzeni lat wielokrotnie zmieniał swoją ofertę dostosowując ją do potrzeb mieszkańców.

Z naszej propozycji spędzania wolnego czasu, za niewielką odpłatnością, mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy Lublina.

Obecnie w Domu Kultury „Skarpa” dzieci, młodzież i dorośli, w tym seniorzy, mogą wybierać spośród bogatej oferty:

• W placówce od początku działa Ognisko Muzyczne kształcące w zakresie nauki gry na pianinie, gitarze, akordeonie i perkusji oraz organizujące po kilka koncertów rocznie w siedzibie i poza nią. Stale ćwiczą muzyczne zespoły młodzieżowe.
  • Prowadzimy naukę tańca nowoczesnego w trzech zespołach.
  • Maluchom proponujemy zajęcia taneczno rytmiczne, plastykę i spotkania w Domku Zabaw
  • Ponadto zapraszamy dzieci i dorosłych na zajęcia plastyczne i do pracowni rękodzieła artystycznego.
  • Dla chłopców otworzyliśmy modelarnię i pracownię „majsterklepki”.
  • Wszystkie dzieci mogą uczestniczyć  zajęciach zespołu teatralnego.

Skarpa stawia też na rozwój kultury fizycznej – sportem można zajmować się u nas w młodzieżowej siłowni , uprawiając aerobic, jeżdżąc na rowerowe wycieczki z Klubem „Szprycha”, biorąc udział w corocznych Piłkarskich Majówkach czy grając z przyjaciółmi w tenisa stołowego. Od wiosny przed siedzibą zainstalowaliśmy siłownię plenerową.

Dom Kultury ma też ofertę też dla seniorów: czytelnia prasy, gimnastyka, Klub Kobiet / ·pierwszy w Lublinie – działa już 12 lat /

Od wielu lat dzieciom pozostającym w domach podczas ferii zimowych i wakacji organizujemy Akcję Zima i Akcję Lato a całym rodzinom oferujemy wspólne spędzanie czasu na festynach, imprezach masowych, oraz wycieczkach turystyczno - krajoznawczych i grzybobraniu.

W latach 2008 -2012 ·zrealizowaliśmy trzy projekty ·integrujące pokolenia młodzieży i seniorów, finansowane ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu „Seniorzy w Akcji” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” : „Senior graffiti”, „Kurs Upiększania Świata c.d.” i „Teatr Tu - Historie lokalne”